Holit, či neholit, to je oč tu běží

K napsání tohoto článku mě inspirovala nedávná návštěva kamarádky s manželem. On – voják z povolání, horský záchranář. Urostlý, hezký chlap. Možná mě mělo varovat už to, že si lehce geluje vlasy. Nad tím bych ale ještě přivřela oči. Bylo krásně, teplo, seděli jsme na zahradě a sundal si tričko. A přišel pro mě šok. Rázem jsem se na něj přestala dívat jako na atraktivního muže. Měl oholenou hruď a břicho, tmavé chloupky mu začínaly dorůstat, vypadalo to hrozně. Nenašla jsem odvahu se ho zeptat, proč to dělá.
nahý muž

Proč to, chlapi, děláte???

Že to dělají ženy, to už dnes není nic divného. Móda, tlak médií a okolí, přání partnera. Člověk si na to zvykne a dělá to už automaticky, i když ho to vlastně nebaví. Dělají to také sportovci z různě praktických důvodů. OK. Dělají to někteří homosexuálové. OK.

holení tvářeTi ať si to řeší mezi sebou.
Ale proč má heterosexuální chlap potřebu, či touhu holit si chlupy po těle? Nechci ani vědět, kde všude. Vidět jeho oholené intimní partie, dostala bych záchvat smíchu. Vím to, můj bývalý manžel to jednou zkusil. Ne, nebyl to důvod k rozvodu, jen jsme spolu nějakou dobu nespali.
Nutí nějaká žena muže, aby se holil? Přijde to samotnému muži sexy a atraktivní? Dobře, nadměrné ochlupení, kdy má chlap kožich i na zádech, moc sexy není. Ale takových případů zas není tolik. Dělá to z hygienických důvodů? Lehké zastřižení chlupů v podpaží a v rozkroku je ještě v rámci mezí, ale dohola? Ne, ne a ne!
jednorázové holítko
Chlap, co stráví v koupelně víc času než já, to už prostě není chlap. To je jakási jeho zženštilá karikatura. Braňte si, chlapi, svoje chlapství! Nepodléhejte módním trendům a pohledům na obrazovky počítačů a televizí, kde svalovci na přehlídkových molech nebo v akčních filmech nemají na hrudi ani chloupek. Ty my v posteli nechceme! Ležet chlapovi na hrudi a probírat mu prsty chloupky, to je mnohem lepší představa, než jezdit dlaní po holém těle.