Konec bezohlednému chování

Příroda nám obklopuje. Je všude kolem nás. Byla tady miliony let před námi a pokud planetu úplně nezdevastujeme bude tady i miliony let po nás. Místo toho abychom přírodu hýčkali stavíme betonová města, průmyslové zóny a továrny, které ukrajují po dlouhou dobu vytvářené habitaty. Otázkou však zůstává, jestli se nám toto chování nevymstí.

modré kočičí oči

Je stále častěji apelováno ať si velké korporace uvědomí jak ničí naši přírodu a že to má dopad také na nás jako bytosti, které jsou součástí jednoho velkého ekosystému. Možná si to neuvědomujeme, ale svým chováním ubližujeme právě těm nejbezbrannějším tvorům mezi námi.

Jde samozřejmě o zvířata. Žijí všude kolem nás, a dokonce i s námi. Někteří z nich byli domestikováni a přizpůsobili se životnímu stylu lidí. Mluvíme o kočkách, psech a jiných domácích zvířatech. Ti se díky evoluci dostali do aktuální podoby. Avšak tehdy jim ještě nic v evoluci nebránilo. Dnes se může příroda je stěží rozvíjet a vyvíjet.
vysoké stromy

Lidé díky honbě za penězi zničí vše co jim přijde do cesty jen proto aby měli větší zisky. Před několika lety světem hýbala velká aféra kolem palmového oleje. Jedná se o surovinu, kterou dnes najdeme snad úplně ve všem od potravin až po plasty nebo mycí prostředky.

Tato surovina se pěstuje hlavně na Asijském kontinentu, ale také v Americe. Existují míle dlouhé plantáže, kde se objevuje pouze Palma olejná. Jsou pravidelně mýceny veškeré pralesy a přírodní ekosystémy, aby udělaly prostor pro masovou produkci oleje.

Díky tomuto pěstování se devastují nejen rostliny, ale také zvířata. Navíc se ukázalo, že orangutanům, kteří jsou navíc extrémně ohrožení chutnají palmové výhonky. To se samozřejmě nelíbí pěstitelům palmového oleje. Proto najímají brigádníky, kteří mají za úkol tyto zvířata likvidovat. Jako důkaz, aby dostali odměnu musí nosit useknuté končetiny a části těla zvířete.
spící liška

I přesto patří palmový olej mezi nejúspěšnější surovinu, a to hlavně díky nízké ceně. Příště až půjdete do obchodu se prosím zamyslete, co za potravinu kupujete a koho tím podporujete.

Konec bezohlednému chování
4.2 (84%)5