Květiny v domácnosti

Vaše výmluvy, že vám stejně každá uhyne, tak co s nimi, vám nepomůžou. I když mám na mysli živé a ne umělé, jako dekorace do bytu zkrátka patří. V jejich přítomnosti je každému lépe. Nechci tvrdit, že já sama jsem expert na jejich pěstování, ale nevzdávám to.

Málokdo umí žít v prostředí tak pochmurném, jako je „zelené prázdno“. Tam, kde květiny chybí, není domov.
ozdobný květináč

Nemusíte mít pokoj plný zeleně, ale stačí pár pěkných květináčů, ve kterých budou trůnit třeba kaktusy. To pro začátek. Možná se dále rozhodnete pěstovat něco náročnějšího. Zatím stačí zelenec. To je nezmar.

Jestli máte pocit, že váš koutek s počítačem by chtěl oživit, postavte si na stůl malý květináč s africkou fialkou. Prodávají se v různých barvách, tak si určitě vyberete.

Představte si, jak krásně vypadá, když si za svou dekorativní sedačku (za předpokladu, že nestojí u zdi), postavíte fíkus.
narcisky u pc

Světlý teplý byt s okny na jih, nebo jihozápad, pozvednou orchideje. Jejich pěstování je o něco náročnější, hlavně co se týče prostředí a pravidelné zálivky, ale když se podaří, že je dovedete až ke květu, je to pohled k nezaplacení.

Miluju vánoční a velikonoční kaktusy. Když vykvetou v ten správný čas (i když velikonoční svátky jsou pohyblivé), máte o výzdobu postaráno. Navíc, jak už název napovídá, není s nimi zase tak moc práce.

Pokud máte pocit, že byste raději měli květiny na fotkách zavěšené na zdech, není vám pomoci.
parapet na kaktusy

Také se říká, že když v domácnosti panuje napětí a nepohoda, tak květiny hynou. Myslím, že je to pravda. Sice to vypadá, jako z Pyšné princezny, ale ony opravdu potřebují příjemné prostředí, aby se jim dobře rostlo.

Musíte ale dávat pozor na to, aby některé druhy nebyly blízko u sebe. Některé květiny jsou jedovaté a vzájemná blízkost s jiným druhem jim umožní zabíjet. Protože každá do vzduchu „vydechuje“ látky, působící na souseda. Zřejmě proto se i říkávalo, že květiny nemají být v ložnici. Ale tehdy se to myslívalo na všechny.

Ale také si můžete pohrát s večerním osvětlením. Záleží, kam umístíte lampičku, podle toho vám bude vaše zelená kamarádka vrhat stín.

Různá aranžmá, na která si troufnete, hodně pozvedne váš byt. Do skleněných nádob můžete vsadit několik různých druhů a vytvořit velice dekorativní „truhlík.“

Každý, kdo k vám pak přijde na návštěvu, bude unešený nejen krásným pohledem na toto dílo, ale i vaší šikovností.