Pomůže vám internet z psychických problémů?

Na internetu dnes můžeme narazit na množství stránekvšech typů. Byla vymyšlena i fóra, kde si lidé radí a navzájem se snaží se dostat s psychických problémů. Tato fóra mají však jednu velkou nevýhodu. Jaká to jsou?
Zdá se to jako dobrý nápad. Lidé radí lidem a pomáhají pomocí svých zkušeností, které získaly sami během svého života. Může se stát, že fóra typu Zpovědnice.cz vám doopravdy pomoci mohou. Je to zajímavé, ale průzkumy ukázaly, že lidé se raději svěří sobě rovným (tedy lidem bez lékařského vzdělání) než kvalifikovaným psychologům, kteří by u nich mohli diagnostikovat různé závažné problémy. Je naprosto normální, že lidé se bojí správných diagnóz, ale musíme v tomto ohledu uvažovat racionálně a nebát se své problémy doopravdy řešit.
dívka brouzdající na internetu
Většina lidí vás může tedy nakonec nasměrovat na tu správnou cestu, bohužel se najdou i tací, kteří váš problém neberou vážně, na fórech jsou zaregistrováni akorát,,z nudy” a vážné problémy jednoduše zesměšní. Poté se člověk může cítit velmi znehodnoceně a samozřejmě mu takové názory na internetu vůbec nepomohou.

dívka v depresi
Navštivte raději psychologa

Pokud máte pocit, že váš problém není až tak jednoduchý, rozhodně neplýtvejte časem na internetových poradnách a navštivte psychologa. Ten vám dokáže pomoci a zavčasu zachytit vaše problémy. Pamatujte, že jakmile svůj osud nevložíte do rukou odborníka a necháte se unášet názory ostatních lidí, kteří nemají požadované vzdělání, může to skončit katastrofálně. Na těchto stránkách nikdo nekontroluje, kdo se na ně zaregistruje. Psychické zdraví je mnohdy důležitější než to fyzické. Jejich léčení může být komplikovanější než bolestí s koleny. Jako racionálně uvažující člověk volte vždy doktora než internet. I přes to, že internet se zdá být vševědoucím místem, není tomu tak.